Лісова Фієста 2015: звіт організаторів

FiestaНаш звіт за творчу частину фестивалю авторської пісні «Лісова Фієста» 2015 року я вирішила представити через інтерв’ю, яке було дано журналісту Радиславу Кокодзею. Тому спочатку ви побачите його запитання, а потім — відповіді на них. Ну, і звичайно, не без посткоментарів.

Отже питання

 1. Кількість учасників, населені пункти.
 2. Імена гостей фестивалю та цьогорічні відкриття фестивалю.
 3. Чи позначилася на цьогорічній Фієсті її «ювілейність»? Якщо «так» – як саме? Якщо «ні» – чому?
 4. Відсутність тематичності цьогорічного фестивалю (ювілейної, патріотичної тощо) – випадковість чи запланованість?
 5. Декілька слів від себе про цьогорічну Фієсту, учасників тощо.
 6. Якщо можна – декілька слів від Сані Крамара про концерти в АТО: в довільній формі – про найважливіше на його точку зору.
Юрій Чайка, Тимур Бобровський ведуть концерт

Юрій Чайка, Тимур Бобровський ведуть концерт

І відповіді

 1. Була практично вся Україна. Хіба що Закарпаття-Прикарпаття не було. А так були: Харків, Донецьк, Луганськ, Одеса, Вінниця, Полтава, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Запоріжжя, Суми, Чернігів, Житомир і області. Багато було з Київщини.

 

Кількість учасників була менша, ніж в минулі роки. Але це було передбачувано, оскільки багато хто з наших постійних учасників має немало роботи через війну, хтось волонтерствує, хтось воює. А хтось банально тяжко працює, заробляючи на життя в скрутні часи.

Приблизно можна оцінити — десь 600 учасників побувало на поляні.

Один з концертів у ватри

Один з концертів у ватри

Пройшло 3 масштабних трьох-чотирьох годинних концертів на сцені. Був би і четвертий, якби не вкрали генератор (до речі, відповідаючі на деякі питання, одразу хочу нагадати всім, що цей генератор належав Фієсті — в свій час гроші на нього збирали фієстівською громадою).

 

У першому, в п’ятницю, брали участь майстри жанру. Ведучій — Мар’яна Крамар. Далі в суботу — концерт-підсумок майстерень з участю ведучих майстерень. Ведучий — Юрій Чайка. І гала-концерт на 3 години. Ведучі — Віктор Байрак, Мар’яна Крамар.

 

Майстерня Наталки Бучель та Тімура Бобровського

Майстерня Наталки Бучель та Тімура Бобровського

Було дві майстерні: першу вели Тимур Бобровський і Наталка Бучель. Другу — Юрій Чайка, Сергій Зосімов, Дмитро Долгов, Леонід Борозенцев.

 

Майстерня Юрія Чайки, Сергія Зосімова, Леоніда Борозенцева

Майстерня Юрія Чайки, Сергія Зосімова, Леоніда Борозенцева

Також пройшло 3 масштабних концерти з використанням малої звукопідсилюючої апаратури на каре. Один — традиційний дитячий, два — нічних на всю ніч, що не завершилися навіть з появою сонця.

 

Кількість стихійних площадок, концертів підрахувати неможливо.

В неділю, коли вже не стало генератора, замість концерту на сцені провели концерт на каре під керівництвом Олександра Юршевича.

 

Перед цим був чудовий стихійний концерт української пісні, що стався завдяки надзичайному таланту Наталки Бучель. Так яскраво запалювати вміє тільки вона!

 

Віктор Байрак і "Що? Де? Коли?"

Віктор Байрак і «Що? Де? Коли?»

В суботу Віктор Байрак цікавенно провів «Що? Де? Коли?».

 

 1. Метрів жанру було багато, що дуже приємно. І цікаво те, що багато хто з них приїхав на Фієсту вперше. Багато хто з них — просто легендарні особистості, цікаві до неперевершеності. Було багато організаторів з різних фестивалів АП, що відповідало духу нашого задуму, від якого ми практично відмовились через війну, щоб ювілейну Фієсту зробити фестивалем фестивалів.

 

Віктор Байрак (Вінниця, Одеса, Воронеж), квн-щик та юморист, ведучий «Чайхани» чи не на кожному фестивалі АП України, Беларусі, Росії.

Вадим Гефтер, (Донецьк-Запоріжжя), організатор фестивалю «32 мая».

Олександр Крамар - організатори співають коли все всі відспивали - на світанку :)

Олександр Крамар — організатори співають коли все всі відспивали — на світанку :)

Тимур Бобровський (Київ), учасник Експерементального театру Авторської пісні «Етап».

Юрій Чайка (Харків), організатор фестивалю «Есхар».

Наталя Бучель (Київ).

Сергій Рудь (Дніпропетровськ), організатор фестивалю «Співучі вітрила».

Сергій Зосімов (Полтава), організатор фестивалю «Автограф».

Леонід Борозенцев (Вінниця), організато фестивалю «Підкова Пегасу».

Дмитро Долгов (Київ), організатор фестивалю «Байда».

Наталя Соболєва, відома як Птаха.

Наталя Хоменко (Київ), головний редактор журналу «Ліза».

Олена Загреба та Юрій Чайка

Олена Загреба та Юрій Чайка

Олена Грицюк-Загреба (Чернігів).

Євгенія Більченко (Київ), організатор фестивалю «Маленька свіча».

Олександр Юршевич, (Дніпродзержинськ), організатор фестивалю «Київська Русь».

Тетяна Базилевська (Росія).

Олександр Ануфрієнко (Харків).

Ігор Приходько (Суми), співорганізатор фестивалю «Булат».

Тетяна Березовська (Луганськ).

Микола Ютушуй (Київ)

В’ячеслав Бондарьков (Київ)

Сергій Хоменко (Київ), відомий як Трям. Саунд-директор Фієсти.

Женя Бельченко провела майстер-клас

Женя Бельченко провела майстер-клас

Олександр Козинець (Суми).

Лілія Батюк-Нечипоренко (Київ).

Юрій Єфімов (Київ)

Олександр Редич (Київ), клуб АП «Ключ».

Анна Каліта (Київ), клуб «Дом».

Тетяна Доміловська (Київ), клуб «Дом».

Євгенія Зенюк (Київ), клуб «Дом».

Олександр Павлін (Зорянськ).

Галина Хаблак (Київ).

Мері Ламаєва (Київ) група «Мир».

Олексій Мартиненко (Зорянськ).

Олександ Музика (Київ), відомий як Саунд.

Наталя Бєльченко (Київ).

Тетяна Воронова (Житомир), організатор фестивалю «Мі-Сі-Соль».

Ірина Шахрай (Житомир), організатор фестивалю «Мі-Сі-Соль».

Ольга Дробот (Київ),

Бард-група «Рокн-Ролл на поляні», Олексій Іщук.

Частинка нічного співаного каре

Частинка нічного співаного каре

Успішно пройшли через майстерні:

Анастасія Парфенюк (Озера, Київщина), Вадім Поліщук (Київ), Євгенія Зенюк (Київ), Назар Беницький (Київ), Тетяна Воронова (Житомир), Олена Грицюк-Загреба (Чернігів), Ірина Шахрай (Житомир), Сергій Бойко (Дніпропетровськ), Юлія Бережко-Камінська (Буча), Володимир Колесник (Київ), Олександр Новіков (Одеса), Ольга Джуваго (Київ), Олекса Чумак (Київ), Олександр Корінь (Боярка), Ксенія Музика (Суми), Влада Репецька (Суми), Данило Гапанюк (Суми).

Серед учасників майстерень майстри особливо відзначили Оксану Галахову (Суми) та Юрія Дмітренка (Київ).

 

1545159_855548887871826_2386578358825443971_n 67311_10153338443343672_1065842041000333152_n 11

 1. Ювілей — це, перш за все, дата. Приємно, що нам вже так багато років. Але особливо якось відзначати цю дату, святкувати її на фоні того, що в країні йде війна, ми усвідомлено не стали.

Хоча слід відзначити, що завдяки нашим старанням по запрошенню гостей фестивалю, він став, як ми і хотіли, фестивалем фестивалів, оскільки в нас були присутні і працювали дуже багато організаторів українських фестивалів і заходів АП.

 

 1. Про ювілей я вже відповіла. А що стосується патріотичності, то якось виділяти це, робити тематичні концерти — це зайве. Людина — або патріот, або — ні. Як і в коханні — або любиш, або ні. Тут же теж кохання. Але не до дівчини, а до Батьківщини.

Серед присутніх було багато людей, які волонтерствують, їздять в АТО (як і організатор «Фієсти» Олександр Крамар). Багато хто з наших гостей, членів команди, організаторів роблять все, що в їх силах, для своєї Батьківщини. Але робити з цього формальну вивіску — це зайве.

Бо наше відношення до війни, до України — завжди з нами, а не тільки на фестивалі. І про це багато хто з виступаючих говорив — віршами, піснями, словами.

Мар’яна Крамар та Віктор Байрак - ведучі Гала-концерту

Мар’яна Крамар та Віктор Байрак — ведучі Гала-концерту

Недарма багато хто закінчував свої виступи словами «Слава Україні», і дуже приємно, що це робили наші гості з Луганська (по суті, біженці наразі).

Цими ж словами завершився Гала-концерт фестивалю вустами ведучої Мар’яни Крамар. Бо це наразі важливіше за «просто фестиваль».

 

 

 1. Ця Фієста знову здивувала. Новими людьми і нескінченною допомогою давніх знайомих, новим витком свого розвитку, багатою географією і дуже високим рівнем взаємовідносин і творчої майстерності. Нам вдалося створити дуже приємну атмосферу. Це було товариство однодумців, кожен з яких цінує і поважає думку, творчість і особистість іншого. Якби ця наша модель суспільства була прийнята всією Україною, порубіжжям, світом, то людство мало би набагато менше проблем. Це, звичайно, не може не залишитися лише мрією, нажаль.

 

8Українці зараз переживають важкі часи, багато хто з тих, хто приїхав на Фієсту в буденному житті багато працює, емоційно виснажується — бо йде війна, і не тільки на Донбасі. Вона зараз йде в середині кожного міста і селища, в середині кожного з нас.

Фієста і мені, і багатьом з присутніх змогла подарувати відпочинок, надати сили для того, щоб йти далі — і по творчій, і по буденній роботі, де ми є мамами й татами, працівниками, волонтерами, громадськими діячами і тд. Тільки дуже шкода, що наші друзі мають зараз воювати. Але тепер в нас є більше сил, наснаги і рішучості, щоб їм допомагати.

 

 

 1. Збір допомоги для поїздок Бард-сотні в АТО

  Збір допомоги для поїздок Бард-сотні в АТО

  Що хочеться донести до пересічного читача — те, що поїздки з концертами в зону АТО дуже важливі. І не тільки тому, що ми і матеріальні речі також туди возимо, гуманітарну допомогу. Нашим воїнам, медикам на фронті дуже важливо відчувати зв’язок зі всіма українцями і Україною, яка не воює. Там зовсім інакше життя. Воно дуже прискорене, воно біль чорно-біле ніж тут. Щоб наші вояки не впали духом, щоб їм було легше потім повертатися до звичайного життя, буденних справ ми повинні туди їздити для їх моральної підтримки. На жаль, не завжди тут розуміють важливість цієї місії. Але, повірте, там дуже нас чекають. Тому ми будемо продовжувати не тільки матеріально допомагати, але і їздити туди будемо.

 

 

Категория: Post factum
Вы можете следить за комментариями с помощью RSS 2.0-ленты. Вы можете оставить комментарий ниже.
Оставить комментарий

XHTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>